סוג קש מכם svenskt tenn lampa auktion צפון מזרח גנגסטר המינוח
JOSEF FRANK. Golvlampa, Firma Svenskt Tenn. Modell 2568, Mässing, höj och sänkbar, på träfötter. Normalt brukslitage. – Auktionshuset i Örebro AB
Golvlampa, mässing, Stora Kamelen, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Mattpolerad mässing, märkt 1940. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 7076
JOSEF FRANK. Golvlampa, "Stora Kamelen", modell 2368, Firma Svenskt Tenn. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
Auktionstipset - GOLVLAMPA Modell "G 1842", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra del.
Josef Frank | A Floor lamp model 2564 by Josef Frank for Firma Svenskt Tenn | MutualArt